%100 TAZE HAVALI KLİMA SANTRALİGERİ DÖN


% 100 Taze Havalı Klima Santrali; % 100 taze hava ile çalışır. Dış iskeleti oluşturan kenar profilleri ve takviye profilleri alüminyum malzemeden ekstrüzyon yolu ile imal edilmiştir. Profil iç yüzeyleri tamamen kapali olarak dizayn edilmiştir. Bu sayede % 100 Taze Havalı Klima Santrali içerisinde pislik birikimine yol açabilecek girinti ve çıkıntıların oluşması engellenmiştir.

Firmamiza ait olan özel profiller ve çıtalar kullanılarak oluşturulan % 100 Taze Havalı Klima Santrali hücresinde dış yüzeyde vida veya perçin görüntüsü bulunmamaktadır. Klima santrallerinde oluşturulan profil kasa üzerine iç ve dış cidarları galvanizli sac ve arası ses ve ısı izolasyonunu sağlamak amaci ile 25 mm taşyünü veya poliüretan olan paneller monte edilerek santral hücresi oluşturulur.

% 100 Taze Havalı Klima Santrali standart panel kalınlığı 25 mm olup istek halinde 50 mm yapılabilmektedir. Klima santrallerinde emiş ve üfleme, ağızlarının yanda veya üstte olması cihaz boyunda değişikliklere neden olmaktadır. Bu nedenle proje esnasında yerine sığabilmesi veya kanal dizaynına göre doğru seçim yapılabılmesi için yandan üstten emiş ve yandan-üstten üfleme olacak şekilde tablolar hazırlanmıştır.

Klima santrali ebatını görebilmek için esk Serisi resim tablosundan ihtiyaca göre Tip, Kod ve Seri seçilip bu kodlara göre ebat tablosundan cihaz ölçüleri tesbit edilir. Klima santrallerinde kapı yönü seçimi için hava giriş tarafindan bakıldığında kapının sağda olmasi için (R) solda olmasi için (L) yazılmalıdır.

 

Dikkat !

Aksi belirtilmedikçe hava giriş ve çıkış ağızları standart olarak (YA-YE) yandan atış - yandan emiş yapılır. Lütfen hava giriş-çıkış ağızlarını siparişte belirtiniz.

 

Örnek Seçim:

Projede 10 000 m3/h % 100 taze havalı ısıtıcı serpantinli, torba filtreli üfleme ağzı üstte, emiş ağzı yanda ve kapı yönü sağ olacak şekilde klima santrali istenmektedir. İlk olarak % 100 taze havalı klima santrali olan (seri) esk seçilir, daha sonra ısıtıcı serpantin ve torba filtresi olan (KOD) IT seçilir son olarak (seri) ua -ye seçilir.