ISI GERİ KAZANIMLI KARIŞIMLI KLİMA SANTRALİGERİ DÖN


Isı Geri Kazanımlı Karışımlı Klima Santrali kenar profilleri ve takviye profilleri alüminyum malzemeden ekstrüzyon yolu ile imal edilmiştir. Profil iç yüzeyleri tamamen kapalı olarak dizayn edilmiştir. Bu sayede cihaz içerisinde pislik birikimine yol açabilecek girinti ve çıkıntıların oluşması engellenmiştir. Firmamıza ait olan özel profiller ve çıtalar kullanılarak oluşturulan Isı Geri Kazanımlı Karışımlı Klima Santrali hücresinde dış yüzeyde vida veya perçin görüntüsü bulunmamaktadir.

Klima santrallerinde oluşturulan profil kasa üzerine iç ve diş cidarlari galvanizli sac ve arası ses ve ısı izolasyonunu sağlamak amacı ile 25 mm taşyünü veya poliüretan olan paneller monte edilerek santral hücresi oluşturulur. Isı Geri Kazanımlı Karışımlı Klima Santrali standart panel kalınlığı 25 mm olup istek halinde 50 mm yapılabılmektedir.

Isı Geri Kazanımlı Karışımlı Klima Santralinde kullanılan reküperatör sayesinde mahalden dışarı atılan havanın ısısı geri kazanılımış olur. Dolayısı ile enerjiden tasarruf sağlanmış olur. Hücreler arasına ve reküperatör önüne konulan Hava damperleri sayesinde karışım havali olarak çalışırlar veya reküperatör devre dışı bırakılabılır. Bu santrallerde emiş ve üfleme ağızları yandan yapılmaktadır. Emiş ve üfleme fanları farklı yöne bakmaktadır.

Klima santrali ebatını görebilmek için esk-rek veya esk-rtk serisi resim tablosundan ihtiyaca göre tip ve kod seçilir ve bu kodlara göre ebat tablosundan cihaz ölçüleri tesbit edilir. Klima santrallerinde kapi yönü seçimi için hava giriş tarafindan bakıldığında kapının sağda olması için (R) solda olmasi için (L) yazılmalıdır.

 

Dikkat !

Aksi belirtilmedikçe hava giriş ve çıkış ağızları standart olarak (YA-YE) yandan atış - yandan emiş yapılır. Lütfen hava giriş-çıkış ağızlarını siparişte belirtiniz.

 

Öгnek Seçim

Projede 15.000 m3/h damperli reküperatörlü soğutucu serpantinli, elyaf filtreli ve kapı yönü sol olacak şekilde klima santrali istenmektedir. İlk olarak elyaf filtreli klima santrali olan (serİ) eskrek seçilir, daha sonra soğutucu serpantin olan (kod ) S seçilir.