ISI GERİ KAZANIMLI KLİMA SANTRALİ 2 (ELYAF FİLTRELİ)GERİ DÖN


Isı Geri Kazanımlı Karışımlı Klima Santrali kenar profilleri ve takviye profilleri alüminyum malzemeden ekstrüzyon yolu ile imal edilmiştir. Profil iç yüzeyleri tamamen kapalı olarak dizayn edilmiştir. Bu sayede cihaz içerisinde pislik birikimine yol açabilecek girinti ve çıkıntıların oluşması engellenmiştir.

Firmamıza ait olan özel profiller ve çıtalar kullanılarak oluşturulan cihaz hücresinde dış yüzeyde vida veya perçin görüntüsü bulunmamaktadır. Klima santrallerinde oluşturulan profil kasa üzerine iç ve dış cidarlari galvanizli sac ve arası ses ve ısı izolasyonunu sağlamak amacı ile 25 mm taşyünü veya poliüretan olan paneller monte edilerek santral hücresi oluşturulur.

Isı Geri Kazanımlı Karışımlı Klima Santrali standart panel kalınlığı 25 mm olup istek halinde 50 mm yapılabılmektedir. Bu tip klima santrallerinde kullanılan reküperatör sayesinde mahalden dışarı atılan havanın ısısı geri kazanılımış olur. Dolayısı ile enerjiden tasarruf sağlanmış olur. Isı Geri Kazanımlı Karışımlı Klima Santralinde emiş ve üfleme ağızları yandan yapılmaktadır. Emiş ve üfleme fanları farklı yöne bakmaktadır.

Klima santrali ebatını görebilmek için esk-re veya esk-rt serisi resim tablosundan ihtiyaca göre tip ve kod seçilir ve bu kodlara göre ebat tablosundan cihaz ölçüleri tesbit edilir. Klima santrallerinde kapı yönü seçimi için hava giriş tarafindan bakıldığında kapınin sağda olması için (r) solda olmasi için (l) yazılmalıdır.

 

Dikkat !

Aksi belirtilmedikçe hava giriş ve çıkış ağızları standart olarak (YA-YE) yandan atış - yandan emiş yapılır. Lütfen hava giriş-çıkış ağızlarını siparişte belirtiniz.

 

Örnek Seçim

Projede 15.000 m3/h reküperatörlü soğutucu serpantinli, elyaf filtreli ve kapi yönü sol olacak şekilde klima santrali istenmektedir. İlk olarak elyaf filtreli klima santrali olan (serİ) esk-rea seçilir, daha sonra soğutucu serpantin olan (kod ) s seçilir.