KARIŞIMLI KLİMA SANTRALLERİGERİ DÖN


Karışım Havalı Klima Santrali; % 10 - % 100 karışım havalı olarak çalışır. Dış iskeleti oluşturan kenar profilleri ve takviye profilleri alüminyum malzemeden ekstrüzyon yolu ile imal edilmiştir. Profil iç yüzeyleri tamamen kapalı olarak dizayn edilmiştir. Bu sayede cihaz içerisinde pislik birikimine yol açabilecek girinti ve çıkıntıların oluşması engellenmiştir.

Firmamıza ait olan özel profiller ve çıtalar kullanılarak oluşturulan cihaz hücresinde dış yüzeyde vida veya perçin görüntüsü bulunmamaktadır. Klima santrallerinde oluşturulan profil kasa üzerine iç ve dış cidarları galvanizli sac ve arası ses ve ısı izolasyonunu sağlamak amacı ile 25 mm taşyünü veya poliüretan olan paneller monte edilerek santral hücresi oluşturulur.

Klima Santrali Karışım Havalı, standart panel kalınlığı 25 mm olup istek halinde 50 mm yapılabilmektedir. Klima santrallerinde emiş ve üfleme ağızlarının yanda veya üstte olmasi cihaz boyunda değişikliklere neden olmaktadır. Bu nedenle Karışım Havalı Klima Santrali proje esnasında yerine sığabilmesi veya kanal dizaynına göre doğru seçim yapılabilmesi için yandan-üstten emiş ve yandan-üstten üfleme olacak şekilde tablolar hazırlanmıştır.

Klima santrali ebatını görebilmek için esk serisi resim tablosundan ihtiyaca göre tip, kod ve seri seçilip Bu kodlara göre ebat tablosundan cihaz ölçüleri tespit edilir. Klima santrallerinde kapı yönü seçimi için hava giriş tarafindan bakıldığında kapının sağda olmasi için (R) solda olmasi için (L) yazılmalıdır.

 

Dikkat !

Aksi belirtilmedikçe hava giriş ve çıkış ağızları standart olarak (YA-YE) yandan atış - yandan emiş yapılır. Lütfen hava giriş-çıkış ağızlarını siparişte belirtiniz.

 

Örnek Seçim:

Projede 15 000 m3/h - 13 500 % 10 karışım havalı ısıtıcı serpantinli, elyaf filtreli üfleme ağzi yanda, emiş ağzı yanda ve kapı yönü sağ olacak şekilde klima santrali istenmektedir. İlk olarak karışim havalı klima santrali olan (SERİ) eskk seçilir, daha sonra ısıtıcı serpantin ve elyaf filtresi olan (kod ) IE seçilir son olarak (serİ) ya -ye seçilir.